Jak często należy zabierać samochód do serwisu?

Jak często należy zabierać samochód do serwisu?

Podobnie jak większość kierowców, chcesz dbać o swój samochód i zastanawiasz się, jak często potrzebuje serwisu. Pomimo sprzecznych informacji z różnych źródeł, odpowiedź na to pytanie jest w rzeczywistości dość prosta. Postępuj zgodnie z zalecanym przez producenta harmonogramem konserwacji w instrukcji obsługi lub książeczce serwisowej samochodu.

Systemy przypominania o konserwacji


Jeśli jeździsz nowszym samochodem, prawdopodobnie posiada on system przypominający o konserwacji pojazdu, który sprawia, że ​​przestarzałe harmonogramy są przestarzałe. Systemy przypominania o konserwacji w pojeździe uwzględniają szereg warunków eksploatacji pojazdu i informują o desce rozdzielczej, gdy nadchodzi pora, aby wziąć samochód do wymiany oleju silnikowego, kontroli poziomu płynu i różnych innych usług.

car-service-banner

Jeśli twój samochód ma jeden z tych systemów, zaufaj mu, aby poprowadził twoje wizyty konserwacyjne. Jeśli jednak nie umieścisz wiele kilometrów na swoim samochodzie, większość producentów samochodów zaleca wymianę oleju co 12 miesięcy, nawet jeśli przypomnienie o konserwacji nie pojawiło się.
Dbanie o samochód nie musi być trudne. Niektórzy uważają, że jest to tak proste, jak korzystanie z bezpłatnych obrotów w kasynie online. Jest tylko podstawowy zestaw reguł, które musisz przestrzegać, a jeśli zrobisz to dobrze, wygrasz.

 

Usługa na podstawie mil

Starsze samochody mają interwały serwisowe oparte na przebiegu. Zazwyczaj istnieją dwa różne harmonogramy konserwacji, jeden dla samochodów napędzanych w “normalnej”, a drugi dla tych, które są używane w “ciężkich” warunkach pracy.
car_service_repair

Jeśli korzystanie z pojazdu podlega ścisłej definicji serwisowej w instrukcji obsługi, należy utrzymywać samochód za pomocą bardziej rygorystycznego harmonogramu. Jeśli jednak jeździsz samochodem w normalnych warunkach bądź ostrożny przy wydawaniu ciężko zarobionych pieniędzy na usługi, których twój samochód może nie potrzebować lub z których możesz skorzystać.

 

Typowym przykładem niepotrzebnej konserwacji jest zbyt częste zmienianie oleju silnikowego. Kiedyś normalne było zalecanie wymiany oleju co 3000 mil. Jednak w nowoczesnych środkach smarnych obecnie nowsze silniki zalecają okresy wymiany oleju od 5000 do 7500 mil. Jeśli silnik w Twoim samochodzie wymaga w pełni syntetycznego oleju silnikowego, może dojść nawet do 15 000 mil między serwisami!

 

Nie można oceniać stanu oleju silnikowego według koloru, więc postępuj zgodnie z harmonogramem konserwacji fabrycznej dla zmian oleju … i wszystkich innych usług samochodowych.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *