5 wskazówek, jak utrzymać baterię pojazdów elektrycznych

5 wskazówek, jak utrzymać baterię pojazdów elektrycznych

Pojazdy elektryczne uniezależniają nas od cen gazu i gazu i usuwają wszelkie niepotrzebne części silnika, hałas i konserwację. Ale wprowadzają również nową technologię z zaawansowanymi akumulatorami litowo-jonowymi, które wymagają specjalnej obsługi.

Oto 5 najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby przedłużyć żywotność baterii:

1. Nigdy nie ładuj baterii do 100% i pozwól jej usiąść

Większość pojazdów z napędem elektrycznym ma opcję opłaty “Standardowej” lub “Range” lub “Max”. Za wszelką cenę, wykonaj maksymalne ładowanie, kiedy go potrzebujesz, ale rób to tuż przed rozpoczęciem korzystania z akumulatora do podróży. Większość pojazdów elektrycznych ma liczniki czasu ładowania, które pomogą ci to zaplanować. Jeśli twoje pojazdy elektryczne tego nie mają, zrób standardową opłatę za noc, a następnie naładuj ostatnie 10-20% w AM przed odlotem. Pozostawienie akumulatora na maksymalnym poziomie nawet przez stosunkowo krótkie okresy może zmniejszyć jego żywotność. Postaraj się, aby bateria nie była naładowana do maksimum dłużej niż 8 godzin.

samochód elektroniczny

2. Nigdy nie pozwól, aby bateria znajdowała się w stanie bardzo niskiego ładowania przez dłuższy czas

Pozostawienie baterii w stanie rozładowanym przez dłuższy czas również skróci jej żywotność. Większość sprzedawców chroni baterie przed całkowitym rozładowaniem, ponieważ może to skutecznie “zburzyć” baterię, aby uczynić ją całkowicie bezużyteczną. Ogólną zasadą jest podłączanie i ładowanie, kiedy tylko możesz. Nie oznacza to rezygnacji z kilku kilo ładunków, ale oznacza to, że należy wtykać samochód w nocy i utrzymywać rozsądny poziom naładowania.

Co to jest niski stan naładowania? Mniej niż 30% opłaty jest ogólnie uważane za niskie, a stan, w którym prawdopodobnie nie należy pozwolić, aby samochód siedział przez dłuższy czas. Należy również pamiętać, że pojazdy elektryczne tracą ładunek nawet wtedy, gdy nie są używane. W modelu S traci on około 1% ładunku dziennie.

3. Do codziennego użytku obciążaj swoich dostawców limitem 90% lub mniejszym

Chociaż możesz dobrze wyliczyć maksymalne opłaty i czas odjazdu, codzienne ładowanie do 100% jest stresujące dla Twojej baterii. Z tego powodu większość sprzedawców oferuje “standardowe” lub “normalne” poziomy opłat, które nie zapewniają maksymalnego zakresu podanego dla twojego pojazdu. Jeśli nie potrzebujesz maksymalnego ładunku, nie używaj go. Zasadniczo akumulatory litowo-jonowe działają najlepiej, gdy działają w zakresie od 30% do 90% dla stanu naładowania. Wiele czasu spędzonego powyżej lub poniżej tego zakresu spowoduje skrócenie żywotności opakowania.

wewnątrz elektronicznego samochodu

4. Nie przechowuj w pełni naładowanych pojazdów elektrycznych

Jeśli wyjeżdżasz na wakacje lub podróż służbową, najlepszą rzeczą w samochodzie jest ustawienie poziomu naładowania na 50% i pozostawienie go podłączonego. Jeśli zostawiasz elektryczne pojazdy na lotnisku lub gdzieś, gdzie możesz nie zostawiaj go podłączonego, pamiętaj, że stracisz część opłat dziennie. Zaokrętuj się na poziom, na którym możesz dostać się na lotnisko, pozwól mu usiąść na wycieczkę, a następnie nadal masz opłatę i marżę, aby dostać się do domu. Nie pozwól mu siedzieć przez kilka dni na lotnisku w stanie naładowania na poziomie 90%, jeśli możesz tego uniknąć. Mimo to, siedzenie przy 90% jest lepsze dla baterii (i ciebie) niż siedzenia o 10% i wraca, aby znaleźć baterię całkowicie rozładowaną. To samo dotyczy również innych urządzeń, nie tylko pojazdów. Pamiętaj o tym następnym razem, gdy odwiedzić stronę, wykorzystasz wszystkie jej zalety i pozostawisz telefon martwy.

5. Okresowo całkowicie ładuj baterię

Podczas gdy akumulatory litowo-jonowe zostały zaprojektowane w celu zminimalizowania problemów związanych z “pamięcią” starszych technologii, akumulatory w pojazdach elektrycznych są bardziej złożone i często składają się z wielu pojedynczych akumulatorów – aż 7000 ogniw w Modelu S. Równoważenie baterii dotyczy maksymalizacji pojemność twojego akumulatora, aby uzyskać pełną pojemność, wydłuża żywotność akumulatora, wyrównując rozkład ładunków. Nowoczesne zestawy akumulatorów pojazdów elektrycznych zawierają komponent automatycznego równoważenia baterii, ale możesz też pomóc. Chociaż nigdy nie będziesz potrzebował maksymalnego zasięgu baterii i nigdy nie będziesz mógł podróżować długo, okresowy zasięg lub maksymalne ładowanie są pomocne w systemie zarządzania baterią. Proponuję zrobić to mniej więcej raz na 3 miesiące i pamiętaj, że po pełnym naładowaniu nie powinieneś pozwolić mu usiąść, co byłoby naruszeniem zasady # 1 zarządzania baterią.

Zastrzeżenie: Ponieważ mamy do czynienia z drogimi komponentami i nie jestem ekspertem, chcę to podkreślić. Przeczytaj podręczniki do pojazdów elektrycznych, przeszukaj fora pojazdów elektrycznych, opracuj własne zasady i bądź konsekwentny i dostosuj się do potrzeb. Powyższe zasady są ogólnymi zasadami dla pojazdów elektrycznych, które prawdopodobnie przedłużą żywotność i zdrowie twojej baterii, ale twój własny przebieg (zasięg!) Może się różnić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *