5 aplikacji do nawigacji na Androida dla tych, którzy mają problemy z Google Maps

5 aplikacji do nawigacji na Androida dla tych, którzy mają problemy z Google Maps

Jeśli uważasz, że Mapy Google to najlepsza aplikacja do nawigacji na Androida, nie widzisz konkurencji.

Nie zrozumcie mnie źle: Mapy Google są królem branży map online, ale to nie znaczy, że aplikacja Mapy Google jest najlepszą aplikacją do nawigacji na telefonie z Androidem. Na rynku dostępnych jest wiele innych aplikacji do nawigacji, a większość z nich jest tak samo szybka i dokładna jak Mapy Google (niektóre są bardziej podobne). Mapy Google to dobra ogólna aplikacja do map, ale jeśli dojeżdżasz do pracy przez cały dzień lub korzystasz głównie z transportu publicznego, może to nie być najlepsza aplikacja dla Ciebie.

Oto pięć innych aplikacji do nawigacji na Androida, które możesz chcieć sprawdzić:

Waze

WAZE

Waze jest technicznie własnością Google, ale ta “społeczna” aplikacja do nawigacji jest całkowicie oddzielona od Map Google. Map Google jest ogólną aplikacją do nawigacji, jednak Waze koncentruje się na kierowaniu, co oznacza, że ​​oferuje kilka ciekawych funkcji, takich jak ceny gazu podanych przez użytkowników i szczegółowe wskazówki na parkingach w pobliżu miejsca docelowego. Aplikacja ma również silną społeczność użytkowników i wykorzystuje tę społeczność do zbierania danych o ruchu w czasie rzeczywistym i zgłaszanych przez użytkowników incydentów, takich jak wypadki, zamknięcia dróg, fotoradary i pułapki policyjne.

Jeśli szukasz przyjaznej społeczności, która zobowiązuje się do informowania opinii publicznej o nadchodzących pułapkach prędkości, Waze to aplikacja dla Ciebie. Ta aplikacja dotyczy sieci społecznościowych, więc możesz także planować wycieczki ze znajomymi, synchronizować wydarzenia z kalendarza telefonu, a także konta Facebook i zobaczyć ETA znajomych, którzy podróżują w to samo miejsce, w którym jesteś.

No to ruszamy

Tutaj WeGo (pierwotnie opracowana na platformę Windows Phone przez firmę Nokia) to bezpłatna aplikacja oferująca szczegółowe instrukcje dla kierowców, pieszych, rowerzystów i użytkowników transportu publicznego. Aplikacja oferuje również informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, pobliskie punkty zainteresowania, możliwość udostępniania Twojej lokalizacji (lub lokalizacji celu specjalnego) znajomym i członkom rodziny oraz pobieranie map offline, gdy nie masz połączenia transmisji danych .

Tutaj WeGo oferuje prawie wszystko, co robi Google Maps, i trochę więcej. Wskazówki dotyczące jazdy na rowerze i nakładki transportu publicznego są przydatne, a system punktów zainteresowania aplikacji jest również bardzo silny (aplikacja pobiera informacje z miejsc takich jak Wikipedia, TripAdvisor, BlaBlaCar, Expedia, Car2go i GetYourGuide).

Moovit

moovit

Jeśli często korzystasz z transportu publicznego, zapewne zauważyłeś, że wskazówki Map Google są bardzo proste. Moovit to bezpłatna, dedykowana aplikacja do przesyłania, która oferuje wiele funkcji, których nie można znaleźć w serwisie Mapy Google, na przykład instrukcje krok po kroku, informujące o liczbie zatrzymanych postojów i informujących o zbliżającym się zejściu z autobusu , pociągiem lub promem, którym jedziesz. Moovit oferuje także całą sekcję poświęconą informacjom o opóźnieniach, konserwacji i przerwach serwisowych. Umożliwia także dostęp do kont Twitter na lokalnych agencjach tranzytowych, dzięki czemu możesz poczuć się jak lokalny.

Wskazówki dotyczące publicznego transportu w Mapach Google będą działać w skrócie, ale Moovit – który jest dostępny w 1200 miastach na całym świecie – to aplikacja, której potrzebujesz, by naprawdę zrozumieć lokalny system metra. Aplikacja zaczęła nawet integrować informacje o lokalnych udziałach rowerowych w wybranych miastach.

BackCountry Nav Topo Mapy GPS

BackCountry Nav Topo Maps GPS

Jeśli Moovit jest przeznaczony dla mieszkańców miast, BackCountry Nav Topo Maps GPS – kosztujący 12 USD (z grubsza konwersja do 10 GBP w Wielkiej Brytanii i 15 AU w Australii), ale oferuje 21-dniowy bezpłatny okres próbny – jest zupełnie odwrotny. BackCountry Nav Topo Maps GPS to aplikacja do nawigacji w trybie offline przeznaczona dla osób, które wędrują przez dzicz. Ta aplikacja oferuje różne mapy do pobrania dla użytkowników, w tym mapy topograficzne, mapy morskie i mapy lotnicze. Aplikacja posiada również mapy ulic (za pośrednictwem OpenStreetMap i Map Bing World Street), choć jej głównym celem jest nawigowanie po obszarach innych niż ulice.

Inne aplikacje nawigacyjne (w tym Mapy Google) rozumieją wartość pobranych map offline, ale większość tych aplikacji nie zwraca uwagi na topografię lub nawigację poza miastami i obszarami podmiejskimi. BackCountry Nav Topo Maps GPS to aplikacja, której będziesz potrzebować w tych wyjątkowo trudnych warunkach (chyba że pogoda na zewnątrz jest taka, jak teraz, wtedy lepiej odwiedzic strone internetowa i zagraj w niektóre gry).

Maps.me

MAPS.ME_logo

Maps.me to darmowa aplikacja do nawigacji, która koncentruje się na nawigacji w trybie offline. Ta aplikacja umożliwia pobieranie całych miast (lub, co ciekawe, części miast) jednocześnie, gdy zachodzi potrzeba zapisania danych lub braku dostępu do Internetu. Maps.me używa OpenStreetMap do swoich map offline (ale w przeciwieństwie do BackCountry Nav Topo Maps GPS, Maps.Me jest całkowicie darmowa). Aplikacja oferuje szczegółowe instrukcje dojazdu oraz obszerną listę punktów szczególnych – w tym nakładki na pobliskie miejsca z Wi-Fi i toaletami – ale nie oferuje informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, ponieważ w końcu jest offline aplikacja.

Maps.me to przydatna aplikacja, gdy nie masz internetu i, w odróżnieniu od niektórych innych aplikacji oferujących mapy offline w trybie Afterthought, Maps.me sprawia, że ​​pobieranie aplikacji jest szybkie i łatwe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *